Evoliucija pagal mus

Mus vienija ne tik žvejyba...

Varžybos "Tritonas Bartžuvėje 2014"

Prieš kelis mėnesius įkurtas žvejų klubas „Elektrėnų tritonas“ besidžiaugdamas, kad gretos sparčiai auga, nusprendė padžiuginti savo gausią narų bendruomenę ir surengė šventę klubo nariams. Praėjusį savaitgalį, gegužės 17 dieną, žvejų klubo „Elektrėnų tritonas“ nariai buvo sukviesti į UAB „Bartžuvė“ komercinius tvenkinius kur varžėsi tarpusavyje VIP tvenkinyje.

Rytas buvo puikus, klubo nariai rinkosi kupini gerų emocijų ir energijos. Diena žadėjo būti gera. Nors meteorologai ir perspėjo apie gresiantį lietų, kalbos buvo ne apie orą, susirinkę žvejai nekantravo kuo greičiau pamerkti meškeres. Visas tvenkinys buvo padalintas į sektorius. Žvejai traukė burtus ir skirstėsi į nurodytas vietas ruoštis susirungti su „gigantiškais“ karpiais. Kas vyniojo pintus valus, kas rikiavo įmantriausius masalus, kas maišė kvapnius pašarus.

Varžybos prasidėjo labai vangiai, karpiai visai nesiruošė kaip išprotėję pulti masalų, kad ir kaip buvo masinami įvairiausių skonių ir kvapų pašarais ir masalais. Tačiau nepraėjus nė valandai, prasidėjo vangus bet visgi kibimas. Pirmasis laimikis teko žvejui Kastyčiui Pauliukevičius, jam įkliuvo 970 gramų lynas. Pirmąjį karpį į krantą „parvedė“ Ernestas Kučinskas, jo laimikis svėrė 2,870 kg. Varžyboms įpusėjus meteorologų prognozės pasitvirtino, žvejus užklupo stipri liūtis su perkūnija, tačiau visi džiaugėsi, kad po jos karpiai ėmė aktyviau atakuoti masalus. Ir nors laimikių ir nebuvo daug, viso buvo sugauta 12 karpių ir du lynai, na ir dar du neįskaitiniai ešeriukai, visi džiaugėsi galėdami pasivaržyti tokiose draugiškose varžybose.

Varžybų dalyviai neliko neapdovanoti, buvo įsteigti simboliniai apdovanojimai „Medinai karpiai“ kuriuos išdrožė klubo narys Saulius Jukavičius. Trečioji vieta atiteko Andriui Simonaičiui, kurio pagautos žuvies bendras svoris buvo 3,035 kg. antroji - Raimondui Virganavičiui, bendras svoris 4,195 kg. ir pirmoji vieta atiteko Ernestui Kučinskui kurio pagautos žuvies bendras svoris buvo 8,485 kg. Ernestui Kučinskui taip pat atiteko apdovanojimas už didžiausią pagautą žuvį kuri svėrė 2,870 kg. Apdovanoti buvo ne tik nugalėtojai, taip pat buvo įsteigtas ir paguodos prizas. Jis atiteko Povilui Šareikai už tai, kad paskutinėmis varžybų akimirkomis jam nepavyko į krantą išvesti bene didžiausio laimikio (apie kurio svorį dabar galime tik spėlioti), su kuriuo jis ilgai kovojo stengdamasis jį suvaldyti ir įvesti į kolegų paruošta graibštą. Karpis visgi pasirodė sumanesnis ir paspruko nuo Povilo. Povilui buvo įteiktas paguodos prizas, kvietimas nemokamai praleisti vieną dieną UAB „Bartžuvė“ komerciniuose tvenkiniuose. Kai kažkas juokavo, „...kad turėtų progą išvesti į krantą tą nenaudėlį kuris paspruko...“.

O po varžybų ir visų oficialių apdovanojimų ir ceremonijų visi klubo nariai ir jų šeimų nariai mėgavosi visų pamėgta žuviene, dalinosi įspūdžiais ir linksmai vakarojo prie tvenkinio įrengtoje poilsiavietėje. Netgi liūtis su žaibais kuris kėsinosi ir vakare užgriūti, aplenkė žvejus šonu taip lesdama smagiai vakaroti šaunioje kompanijoje. Tikimės, kad tokiomis varžybomis džiaugsimės ne vienerius metus ir tai taps mūsų klubo tradicija.