Evoliucija pagal mus

Mus vienija ne tik žvejyba...

Akcija "Darom 2014" mums nesvetimas renginys

Balandžio 26 dieną, jau nebe pirmus metus startavo akcija "Darom". Mūsų klubas neliko abejingas šiam renginiui ir sukvietė savo klubo narius prisidėti švarinant mums taip gerai pažįstamą Elektrėnų marių trečios dambos pakrantę.

 Tačiau mes neapsiribojome vien šiukšlių aprinkimu, mus, žvejus labiau neramino tai kas slypi vandenyje ir ko galbūt daugelis mūsų net nepastebėdavo eidami pakrante. Tam, mes pasikvietėme narus, kurie padėjo mums atrasti ir iškelti sunkiai pasiekiamas ir pavojingas šiukšles. Radiniai mūsų nedžiugino, stebėjomės kaip žmonės taip negerbia ir nemyli gamtos.

Foto galerija

Ištrauka iš spaudos:

"Darom" kulminacija - gaublio traukimo operacija.
"...Įspūdingiausias šių metų radinys ir talkos kulminacija - gaublio traukimas iš žvejų pamėgtos, trečiąja damba vadinamos užtvankos. Vaikų žaidimui skirti gaubliai daug metų stovėjo vaikų žaidimų aikštelėse, kol visi nepastebimai dingo. Seniūnas Antanas Šalkauskas sakė, kad jie buvo nuimti ir priduoti į metalo laužo supirktuvę, bet kaip ir iš kur vienas atsirado ežere, niekas nežino. Elektrėnų žvejų klubas "Elektrėnų tritonas" šių metų talkoje nutarė užtvanką išvalyti ir gaublio ištraukimo pasikvietė net narus. 20 klubo  narių sutartinai traukė narų kabliais užkabintą gaublį, kol jis buvo ištrauktas į krantą. Kriauklėm ir geriausiais žvejybiniais kabliukais aplipęs trofėjus buvo čia pat supjaustytas.

Įlanką žvejai išvalė ne tik nuo paskendusių atliekų, bet dar nušienavo ajerus, išpjovė krūmus. Už tokią iniciatyvą klubo vadovas Gintautas Kondratjevas, subūręs žvejus švarinimosi akcijai, tikrai vertas gero žodžio. Šį pavasarį senuoju dviračių taku vaikščiojantys elektrėniečiai tik pasidžiaugti gali, matydami žvejus, sėdinčius švarioje aplinkoje...".

Taip apie mus rašė Julija Kirkilienė savaitraštyje Kronika Nr.18 (771).